Rivka Foremniak

W ramach swojego autorskiego programu, wraz z innymi Szacami szkoli kolejne osoby prowadzące modlitwy w synagogach. Zajmuje się również nauczeniem śpiewu dzieci ze Szkółki Gam Jachad. Jest członkiem zespołu wokalnego Szir Awiw oraz jego menadżerem. Skończyła psychologię oraz specjalizację medialną na UMCSie w Lublinie. Uwielbia podróże do Izraela.

Elżbieta Avigail Geniusz

Miriam Klimova

Uczęszczała do szkoły im. Marii Konopnickiej z polskim językiem nauczania we Lwowie, szkoły muzycznej im. M. Kołesy, a także do szkoły baletowej. Następnie ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia im. W. Barwińskiego w Drohobyczu.
Od dzieciństwa wraz z rodziną uczęszczała do Postępowej Gminy Żydowskiej Ture Zagav we Lwowie. Brała także aktywny udział w projektach charytatywnej organizacji Bnei Brit Leopolis im. E. Dombergera.
W 2012 roku ukończyła Machon – WUPJ Program for Modern Judaism w Moskwie. W 2013 otrzymała certyfikat programu Madrih School w Petersburgu.
W 2014 ukończyła kurs kantorski dla prowadzących modlitwę w kongregacji Beit Warszawa.
W 2015 roku obroniła tytuł licencjata w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej w Toruniu. Jej praca dyplomowa Znaki kantylacji Biblii hebrajskiej była poświęcona tradycji melorecytacji Tory przekazywanej w rodzinie Gila i Zivy Nativ.
Studia magisterskie kontynuuje na Uniwersytecie im. A. Mickiewicz w Poznaniu na kierunku hebraistyka. Pracuje nad pracą dyplomową poświęconą hebrajskiej liturgii karaimskiej.

Piotr Natan Kondrat

Aktor związany z wieloma teatrami w Polsce oraz festiwalami szekspirowskimi na świecie. Uczeń Mimi Sheffer.
Uprawnienia do prowadzenia nabożeństw szabatowych uzyskał w 2011 roku.

Henryk Shmuel Kowalski

Konwertyta od 2014r. Imię hebrajskie to Szmuel. Wraz z zona Elzbieta (Jael) zaangażowany jest w życie synagogi od 2013 r. Prowadzi nabożeństwa jako Sziliach Cibur. Ma uprawnienia do przewodzenia wszystkim świętom żydowskim i uroczystościom. Kantyluje Tore w oryginalnym hebrajskim. Obecnie jest na emeryturze. Jego pasją jest nauka hebrajskiego w mowie i piśmie.

Piotr Menachem Mirski

 

Anna Katarzyna Silverman

Magister sztuki wokalnej, matka dwóch wspaniałych, dorosłych córek. Jak to w Polsce bywa, późno dowiedziała się o swoim żydowskim pochodzeniu, jeszcze później uznała jak ważne jest dla niej życie żydowskie i żydowska społeczność. Rozpoczęła swoją podróż do korzeni, śpiewając w chórze żydowskim CLIL przy Warszawskiej Gminie Żydowskiej i TSKŻ. Współtworzyła pierwszy skład zespołu wokalnego Szir Awiw. Rozpoczęła aktywne uczestnictwo w religijnym życiu żydowskim, jako członkini Postępowej Gminy Żydowskiej Beit Warszawa. Uczestniczyła tam w pierwszym kursie Shaliach Tzibur (kantor świecki), prowadzonym przez Kantor Mimi Scheffer i Rabina Daniela Altera z Berlina i otrzymała certyfikat. Rozpoczynała prace nad projektem odnajdywania i tworzenia nieortodoksyjnych społeczności żydowskich i osób zainteresowanych Judaizmem, poprzez prowadzenie nabożeństw szabatowych w wielu miastach Polski (Gdańsk, Białystok, Łódź, Poznań). Program następnie przerodził się w projekt Jewish Renewal in Poland, prowadzony przez Rabina Haima Beliaka. Brała udział w pierwszych i drugich warsztatach kultury chasydzkiej w Przysusze, prowadzonych przez Dawida Chernobilsky’ego z Tel Awiwu. Kontynuowała pogłębianie wiedzy o Judaizmie w Instytucie Paideia w Sztokholmie, prowadząc również nabożeństwa Rosz Haszana i Jom Kipur w nieortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Malmö. Po powrocie do Polski kontynuowała współpracę, prowadząc warsztaty nigunów na Limmud w Malmö. Obecnie studentka 3-go roku H.L Miller Cantorial School przy JTS (Jewish Theological Seminary) w Nowym Jorku.