Komentarze są wyłączone dla tego posta

Gerard Edery w Beit Warszawa 15-16 czerwca i 22-23 czerwca

Zapraszamy na dwa porywające Szabaty, 15 czerwca i 22 czerwca o 19:00, które poprowadzi nasz kantor Gerard Edery i członkowie zespołu Beit Warszawa. Prosimy o włączenie się i czynny udział w naszym nabożeństwie poprzez wspólny śpiew znanych i nowych melodii zaczerpniętych z repertuaru sefardyjskiego, aszkenazyjskiego i klasycznego repertuaru kantoralnego. Po nabożeństwie mogą Państwo zostać na naszą pyszną kolację szabatową, której symboliczny koszt wynosi 30zł, lub 60zł za zestaw 4 posiłków.

Nabożeństwo sobotnie rozpocznie się jak zwykle o 10:30. Po jego zakończeniu serdecznie zapraszamy na kidusz i obiad.

Po lunchu Gerard poprowadzi dyskusję na temat cotygodniowej parszy, którą 16 czerwca będzie Korach, w której Korach i jego zwolennicy oskarżają Mojżesza i Aarona o zdobycie władzy i prestiżu kosztem społeczności. Mojżesz broni się przed buntownikami, mówiąc, że Pan sprawi, że obecność Boga będzie znana dzięki temu, jak Bóg zabija tych buntowników. Mojżesz zapowiada, że Pan ukarze buntowników. Wtedy Bóg otwiera ziemię, która pochłania Koracha i jego zwolenników.

22 czerwca omówimy parszę Chukat, w której Bóg poucza Mojżesza i Aarona o prawach dotyczących czerwonej jałówki. Miriam, która jest siostrą Mojżesza i Aarona, umiera. Mojżesz uderza w kamień, aby wydobyć wodę, zamiast z nią rozmawiać. Mojżesz, wbrew poleceniu Boga, uderza w kamień, aby wydobyć z niego wodę. Na końcu tej części umiera Aaron.

Po dyskusji Gerard będzie kontynuował naukę nowych melodii śpiewanych podczas Wielkich Świąt. Znajomość tych przepięknych pieśni wzbogaci i pogłębi świadome uczestnictwo w nabożeństwach.

Beit Warszawa zawsze serdecznie wszystkich wita!

Więcej informacji o prowadzącym można uzyskać na stronie https://www.gerardedery.com. E-mail: gerard@sefararecords.com.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.